Co warto zobaczyć w El Nido?

El Nido to zespół wysp położonych w prowincji Palawan należącej do Filipin. Region słynie z wyjątkowego ekosystemu, dziewiczej natury i koralowych klifów. Najbardziej znane są jednak plaże El Nido, którym elitarne magazyny podróżnicze przyznają wysokie miejsca na listach najpiękniejszych plaż świata.

Piękno płynące z natury

Nazwa miejscowości, która po hiszpańsku oznacza “Gniazdo”, wzięła się od gniazd zakładanych przez mewy w wapiennych skałach. Wapienne ściany są jednym z symboli El Nido. Okalają mniejsze i większe zatoczki, chroniąc je tym samym przed podmuchami wiatru i zapewniając stały mikroklimat. El Nido szczyci się ponad setką plaży z białym piaskiem i namorzynowymi lasami. Miejsce oferuje również prehistoryczne jaskinie i błękitne laguny. Krystaliczne i ciepłe wody (o stałej temperaturze około 27 stopni Celsjusza) stwarzają doskonałe warunki do nurkowania.

Jedna z zatok polecanych nurkom to Bacuit Bay. To plątanina wysp i wysepek, której wody aż roją się od wszelkich form życia podwodnego: żółwi, krów morskich, kolorowych ryb, raf koralowych a nawet wielorybów. Miejsc do nurkowania jest kilkadziesiąt, najgłębsze z nich liczą ponad trzydzieści metrów. Osoby szukające widoków pięknych i tajemniczych powinny udać się na Cadlao, największej wyspy archipelagu. Obfituje ona w piaszczyste białe plaże i leśne ścieżki. Jedna z nich prowadzi do laguny Makaamo, gdzie można ujrzeć wspaniałe wschody i zachody słońca oraz usłyszeć niezwykły koncert w wykonaniu miejscowego ptactwa.

Recent Posts