Kerala – zobacz, dlaczego warto wybrać się tam Z NAMI!

KERALA – Zobacz, dlaczego warto wybrać się tam Z NAMI!

Czy wiedzieliście, że Kerala jest znana jako “Wenecja Wschodu”? To dzięki sieci połączonych ze sobą jezior, lagun, kanałów i pół ryżowych, które czynią Keralę miejscem niezrównanie pięknym.

Gdy odwiedzicie najbardziej znane miejsca w Indiach (szczególnie Złoty Trójkąt), Kerala jest obowiązkowym miejscem do odwiedzenia dla tych, którzy wybierają się do Indii po raz drugi. Kerala jest znana również z bogatej kultury, tańców i świątyń. Również chrześcijaństwo dotarło do Kerali prawie dwa tysiące lat temu, a piękne kolonialne kościoły współistnieją istnieją wraz ze starożytnymi świątyniami hinduistycznymi.

Ja osobiście uwielbiam Keralę ze względu na nieograniczone możliwości, jakie oferuje tym, którzy chcą podróżować z dala od utartych szlaków turystycznych, i doświadczenie prawdziwego podróżowania. Zakochasz się w Kerali – urzekną Cię: autentyczne lokalne potrawy, bujna zieleń, sieć wąskich kanałów, bujne plantacje zielonej herbaty w górach, plantacje przypraw, masaże ajurwedyjskie, piękne plaże, uśmiechnięte osoby… Zaufaj mi – lista jest długa.

W tym roku, na przełomie listopada i grudnia, wybieramy się w niezwykłą pdróż do tej niesamowitaj krainy. Jak zwykle czeka na Was mnóstwo atrakcji, o których możecie przeczytać poniżej.

Podróżować z nami będą też moi rodzice – razem pokażemy Wam Indie tak, jakbyśmy je pokazali członkom naszej rodziny i przyjaciołom! Nigdzie indziej nie doświadczycie czegoś takiego! : )

ATRAKCJE

Odwiedzimy kościół św. Franciszka, w którym znajduje się płyta nagrobna z grobu sławnego odkrywcy Vasco da Gama. Podróżnik przez jakiś czas był tutaj właśnie pochowany, jednak po tym, jak Portugalczycy utracili Koczin, jego ciało zostało przetransportowane do Lizbony. Kościół jest niewielki i co ciekawe – nie posiada wieży, wewnątrz jego drewniana konstrukcja – szkielet przypomina okręt. Warto odwiedzić miejsce, gdzie był pochowany tak wielki odkrywca jak Vasco doa Gama!

Zjemy lunch w niezwykłej restauracji, pełnej antycznych zbiorów (na zdjęciu). To niesamowite miejsce i jedno z moich ulubionych miejsc, w którym z przyjemnością siadam i rozkoszuję się prawdziwą indyjską kuchnią, spoglądając na nabrzeże Koczin. Tym razem będzie jeszcze fajniej – bo doświadczymy tego razem! : )

Kolejną atrakcją będzie połów ryb z rybakami z Koczin – będziecie mogli przetestować swoje rybackie umiejętności, nie tylko zarzucając sieci, ale też śpiewając razem z rybakami rybackie pieśni! Poczujecie się jak prawdziwy keralscy rybacy… : )

Wieczorem weźmiemy udział w hinduskiej ceremonii religijnej, podczas której będziecie mogli zobaczyć z bliska hinduskie rytuały. Możliwe, że będą w niej brały udział także słonie… Moja mama pomoże chętnym kupić wcześniej w lokalnym sklepie sari, w którym będziecie mogli pójść na ceremonię. Bliżej już być się nie da…

Odwiedzimy też wodospad Athirappally – najsłynniejszy wodospad Kerali, znany także jako Indyjska Niagara. W sezonie deszczowym przemienia się on w gigantyczny wodospad, ale nawet w porze suchej naprawdę warto go odwiedzić – widoki są spektakularne! Zachwyci Was potęga natury i piękno keralskiej przyrody…

W czasie podróży do Munnar będziemy mijać cudowne strumienie i małe wodospady, plantacje gumy, pieprzu, kardamonu i herbaty oraz bujne, wzgórza, pokryte plantacjami herbaty, soczyście zielone lasy. To będzie pasjonująca podróż z zapierającymi dech w piersiach widokami!

Sceneria Parku Narodowego Erawikulam sprawi, że poczujecie się tam jak w filmie Jurasic Park! Ale bez dinozaurów. : ) Bogactwo florystyczne górskich lasów równikowych jest imponujące. Wnętrze lasu – podobnie jak wielu innych lasów deszczowych – szczelnie porośnięte jest lianami, epifitami i gęstymi zaroślami bambusowymi. Sporą powierzchnię zajmują plantacje takich roślin jak herbata czy kawa.

Weźmiemy udział w Martial Arts Show – niezwykłym pokazie tradycyjnej sztuki walki – Kalarippayattu. Jest to starożytna, południowo-indyjska sztuka walki, również z wykorzystaniem różnego rodzaju broni. Poczujecie się jak starożytni widzowie, zasiadający na trybunach, by obejrzeć walki gladiatorów! : )

Wieczorem wybierzemy się na krótki, romantyczny rejs łodzią (house boat) po jeziorze. W czasie rejsu będziecie się rozkoszować pyszną indyjską herbatą z mlekiem Masala Chai i przekąskami.

Czeka nas całodniowa wycieczka łódkami wiosłowymi po urokliwych, wąskich kanałach. W czasie rejsu łodziami będziemy podziwiać niezwykłości rozlewisk Kerali: soczyste zielenie, pełne życia lasy namorzynowe, pola ryżowe, palmy kokosowe rosnące w zacisznych lagunach oraz samotne wysepki, a w końcu poznamy bliżej codzienne życie mieszkańców nabrzeżnych wiosek, którzy w kanałach robią pranie, myją naczynia i kąpią się. Lunch zjemy w jednej z wiosek – w domu keralskiej rodziny, a jeść będziemy rękami… : )

W Triwandrum odwiedzimy kilka niezwykłych hinduskich świątyń, w tym świątynię Padmanabhaswamy – najbogatszą świątynie Hinduizmu na świecie! Świątynia Sri Padmanabhaswamy poświęcona jest jednemu z najważniejszych bogów hinduizmu, Wisznie. Turyści świątynię mogą oglądać jedynie z zewnątrz, bowiem do środka mają wstęp jedynie wierni. Warto jednak zobaczyć nawet same fasady, są one bowiem bardzo bogato zdobione.

Jeśli spodobał Ci się ten post, może dołączysz do grupy ludzi, którzy dzielą Twoją pasję podróżowania… Kliknij poniżej: