Niezapomniana podróż po Azji

 

Opcja wycieczki do Kambodży połączonej z wakacjami w Wietnamie urzecze Twoje oczy i umysł. Atrakcje tych dwóch krajów nie kończą się tylko na rajskich plażach – można poznać tam niesamowitą kulturę, poczuć duchowe odnowienie oraz zaznać niesamowitej energii płynącej od mieszkańców miast i wsi. Zapraszamy Cię na wycieczkę do tętniącego życiem Wietnamu oraz podróż do tajemniczej Kambodży!

Naszą wycieczkę objazdową po Wietnamie rozpoczniemy w Hanoi – stolicy tego państwa. Już na samym początku uderzy Cię feeria smaków i zapachów tamtejszego jedzenia, znanego na całym świecie. Nie ważne czy wejdziesz do restauracji, czy zdecydujesz się na posiłek z ulicznego straganu- gwarantujemy, że zatracisz się w tysiącach smaków. Z Hanoi przenosimy się do Halong Bay, gdzie wypłyniemy w rejs po szmaragdowych wodach tej zatoki. Kolejnych atrakcji dostarczy nam miasto Ho Chi Minh – największa metropolia Wietnamu, tętniące życiem barwne miasto, w którym nie brak ciekawych zabytków i interesujących miejsc kultu. Robią one naprawdę duże wrażenie. Wyprawa z nami to jedyna taka okazja na poznanie tego niesamowitego kraju, jakim jest Wietnam. Wycieczki z Dli Travel pozwolą Ci na zobaczenie więcej i przeżycie wszystkiego bardziej intensywnie. Na pewno będzie to niezapomniany wyjazd!

Wycieczki do Kambodży

Jeśli jednak mówimy o świątyniach, to wycieczka do sąsiedniego kraju – Kambodży powinna zaspokoić każdego, nawet najbardziej wybrednego poszukiwacza przygód. Już sam pobyt w mieście Phnom Penh zapewni nam wielość atrakcji. Będziemy mieli okazję do zwiedzenia Pałacu Królewskiego, Muzeum Narodowego oraz poznania kultury tego malutkiego, lecz doświadczonego przez historię państwa. Na koniec podróży zabierzemy Cię do zapierającego dech w piersiach Angkor Wat. Zespół świątynny Angkor jest położony w prowincji Siem Reap i stanowi pozostałości po stolicy imperium Khmerów. Jest to perła Kambodży znajdująca się w samym sercu potężnej dżungli i do dziś świadczy o ulotnej potędze niegdysiejszego imperium. Na pewno warto wziąć pod uwagę ten kraj podczas planowania swoich podróży – jego odwiedzenie dostarczy nam niesamowitych wrażeń!

Poznaj z nami te czarujące miejsca, jakimi są Kambodża i Wietnam. Wycieczki z biurem Dli Travel to gwarancja niezapomnianych przeżyć, które na zawsze pozostaną w Waszej pamięci bardzo długo.

13 NOCY

14 DNI

CECHY: Adventure , Culture

Got A Question ?

SKRÓTOWY PROGRAM
 • Dzień 1: Program zależny od czau przylotu. Przylot do Hanoi. Transfer z lotniska do hotelu i zameldowanie.
 • Dzień 2: Zwiedzanie Hanoi w tym mauzoleum Ho Chi Minha.
 • Dzień 3: Spacer po Starym Mieście. Opcjonalnie: udział w lekcji gotowanie po wietnamsku.
 • Dzień 4: Przejazd do Halong Bay. Wyruszamy w 2-dniowy rejs po Halng Bay.
 • Dzień 5: Ćwiczenia Tai Chi o poranku. Zakończenie rejsu.
 • Dzień 6: Zwiedzanie świątyń i historycznych miejsc w Hoi An Old Quarter.
 • Dzień 7: Dalsze zwiedzanie Hoi An.
 • Dzień 8: Powrót do Danang i przelot do Saigonu.
 • Dzień 9: Zwiedzanie Saigonu, największego miasta Wietnamu..
 • Dzień 10: Odkrywanie piekna Delty Mekongu.
 • Dzień 11: Po śniadaniu przelot do Siem Reap, stolicy Kambodży.
 • Dzień 12: Opcjonalnie: (o 5:00 rano) Podziwianie wschodu słońca nad Angkor Wat. Zwiedzanie Angkor Wat.
 • Dzień 13: Zwiedzanie Angkor Thom.
 • Dzień 14: Transfer na lotnisko i powrót do kraju.

Highlights Of The Tour

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

Dzień 1: Przylot do Hanoi. Program w tym dniu zależał będzie od czasu przylotu…

Witamy w Hanoi! Transfer z lotniska do hotelu.

Wieczorem zjemy Powitalną Kolację w Culinary Culture Sen Tay Ho, International Buffet – bardzo znanej restauracji, gdzie czekać na nas będzie ogromna różnorodność kulinarnych specjalności Wietnamu i Hanoi: od świeżych, ogromnych krewetek po świeżutkie ryby i małże… Czegokolwiek zapragniecie – znajdzie to właśnie tutaj! : ) Restauracja jest w stanie obsłużyć naraz 1200 klientów, oferując ponad 200 różnych dań, przygotowywanych pod okiem światowej sławy szefów kuchni!

Opcjonalnie: Po tak obfitym posiłku dobrze by było wybrać się na spacer, nim położycie się spać… : )

Dzień 2: Dzisiaj odwiedzimy najbardziej znane budowle w Hanoi – Ho Chi Minh Mausoleum, One Pillar Pagoda, The Temple of Lieterature (pierwszy uniwersytet, wybudowany w XI wieku).

Ho Chi Minh Mausoleum – zabalsamowane ciało Ho Chi Mina przechowywane jest w specjalnie chłodzonej, centralnej części mauzoleum. W ogrodach otaczających mauzoleum rośnie ponad 250 gatunków roślin i kwiatów, pochodzących z różnych regionów Wietnamu.
One Pillar Pagoda – Jak podają źródła, Ly Thai Tong przyśnił się Bodhisattva Avalokiteshvara, który siedząc na kwiecie lotosu wyciągał w jego kierunku dłonie, w których trzymał małego chłopca. Ly Thai Ton panował w latach 1028-1054. Nie miał dzieci, aż poślubił wieśniaczkę, która powiła mu syna. W roku 1049, w dowód wdzięczności, wybudował tą świątynię.

Temple of Literature – najstarsza konfucjańska świątynia, znana także jako Van Mieu. Świątynia Literatury to kompleks budynków w Hanoi powstały w 1070 jako świątynia, ufundowany przez króla Lý Thánh Tônga z przeznaczeniem na uczelnię kształcącą urzędników państwowych zgodnie z zasadami konfucjanizmu. Świątynia była wielokrotnie rozbudowywana pomiędzy XV a XVIII wiekiem. Obecnie teren świątyni o kształcie prostokąta odgrodzony jest murem od miasta. Zabudowa zaplanowana została zgodnie z klasycznymi zasadami chińskimi – wzdłuż głównej osi położone są kolejne dziedzińce i bramy. Pierwsza, bogato zdobiona brama, położona jest jeszcze przed murami świątyni. Po wejściu na teren świątyni droga wzdłuż drzew i sadzawek prowadzi do pawilonu Khue Văn Các, którego drewniana, wsparta na czterech kamiennych filarach i pomalowana na czerwono fasada jest jednym z charakterystycznych elementów Hanoi (stanowi też logo lokalnej telewizji).

Popołudniu spacer po starej dzielnicy Hanoi. Odwiedzimy także Dong Xuan Market. Zobaczymy także wiele pięknych świątyń i jezior…

Wieczorem weźmiemy udział w widowisku zwanym Water Puppet Show. Widowisko, adresowane do widzów w każdym wieku, to czarujące i przepiękne przedstawienie, któremu towarzyszy tradycyjna wietnamska orkiestra. „Kukiełki wodne” to tradycja, której początki sięgają czasów XI stulecia, kiedy zapoczątkowane zostały w wioskach delty Czerwonej Rzeki, w północnym Wietnamie. Lalki są wykonane z drewna i lakierowane. Przedstawienia są dawane w basenie z wodą, sięgającą do pasa.

Kolacja – w uroczej restauracji, serwującej przepyszne potrawy ze świeżych ryb.

Dzień 3: Po śniadaniu wybierzemy się do Halong Bay. Słynne Halong Bay jest jedną z najcenniejszych turystycznych atrakcji Wietnamu. Wybierzemy się w 5-godzinny rejs po Halong Bay, gdzie 3000 wapiennych wysepek wynurza się z przejrzystej, szmaragdowej wody…

Bus wraz z przewodnikiem będą czekać na nas przed hotelem. Po 3,5-godzinnej podróży dotrzemy do Halong. Po przybyciu do Halong wejdziemy na pokład stylowej dżonki. W czasie, kiedy łódź będzie opływać zatokę, podany zostanie lunch (razem z powitalnym drinkiem), a my cieszyć będziemy oczy widokiem przepięknych morskich pejzaży z wapiennymi skałami (Fighting Cock, Dog Rock and Incense Burner).

Wieczorem skosztujemy smakowitych i soczystych owoców. Po tej przystawce czeka nas pyszna Kolacja. Po kolacji będzie można pooglądać filmy lub (dla osób z zacięciem wędkarskim) spróbować swoich sił w łowieniu kalmarów… : )
Nocleg na statku

Dzień 4: Przed wschodem słońca (dla chętnych) ćwiczenia Tai-chi, następnie śniadanie i rejs po przejrzystych i szmaragdowych wodach w kierunku innej części Halong Bay. Po drodze miniemy kolejne fantazyjnie wapienne skały, między innymi: Drum Cave , Man’s Head Islet…

Lunch na pokładzie – czekają na nas lokalne specjały… W tym czasie dopłyniemy z powrotem do przystani Halong. Po zejściu z łodzi wrócimy do Hanoi.

Kolacja, w czasie której skosztujemy przepysznych potraw, w bardzo autentycznej restauracji w Hanoi.

Dzień 5: Rano czas wolny, który możemy przeznaczyć na zakupy i zwiedzanie Starego Miasta.

Opcjonalnie: Po śniadaniu chętni mogą wziąć udział w Kursie Gotowania. W czasie kursu gotowania w Hanoi poznamy sekrety przyrządzania wspaniałych wietnamskich potraw. Kucharz zabierze nas wietnamskimi rikszami (zwanymi “cyclo”) na rynek Chau Long, gdzie dowiemy się wielu ciekawych rzeczy o składnikach, wykorzystywanych do przyrządzania wietnamskich specjałów oraz kupimy mięso, ryby, warzywa i inne produkty, potrzebne na dzisiejszy kurs gotowania. Po powrocie do restauracji, pod okiem szefa kuchni, przyrządzimy przepyszne wietnamskie potrawy, których później będziemy mogli spróbować… : )

Popołudniu przelot do Saigonu.
Po przybyciu do Saigonu zameldowanie w hotelu i spacer po okolicy.

Kolacja w miejscu wyjątkowym i bardzo popularnym zarówno wśród mieszkańców Saigonu jak i osób przyjezdnych. To miejsce, które ma wyjątkowy klimat, a serwowane tu potrawy są naprawdę nieziemskie i bardzo, bardzo autentyczne! To nie tylko restauracja – to wielkie miejsce, pełne otwartych kuchni i miejsc do siedzenia, opisywane często w różnych gazetach I magazynach.

Dzień 6: Dziś przez cały dzień będziemy zwiedzać Saigon.

Ho Chi Minh City (Saigon) jest największym miastem Wietnamu. Czeka tu na nas 300 lat historii i kultury. W zachodniej części miasta znajduje się Chińska Dzielnica zwana Colon oraz Notre Dame Cathedral.

Notre Dame Cathedral – Bazylika Our Lady of the Immaculate Conception. W październiku 2005 roku, doniesiono, że figura Matki Bożej płakała ludzkimi łzami, ale władze Kościoła Katolickiego nie potwierdziły tego wydarzenia. Tym niemniej wielu ludzi wciąż wierzy, że Madonna rzeczywiście płakała i że był to cud.

Odwiedzimy także:
City Hall zwany także Hotel de Ville de Saigon – Budynek w kolonialnym stylu francuskim, wybudowany w latach 1902-1908. Po roku 1975 przemianowany na Ho Chi Minh City People’s Committee.
Znane wcześniej jako Muzeum Chińskich i Amerykańskich Zbrodni Wojennych, War Remnants Museum jest z pewnością najpopularniejszym w Saigonie muzeum wśród zachodnich turystów. Wiele potworności tu udokumentowanych zostało także opublikowanych na zachodzie, ale rzadko mieszkańcy zachodu maja okazję usłyszeć jak ofiary akcji militarnych USA opowiadają swoje własne historie. Odwiedzający z zagranicy zgodnie przyznają, że ekspozycje pokazują obraz wojny bardzo jednostronnie, z dużą dozą anty-amerykańskiej I anty-południowowietnamskiej propagandy. Jednak mimo tego ukazują wyraźnie horror I okrucieństwo wojny w Wietnamie.

Wieczorem Kolacja w małej restauracji, gdzie spróbujemy wiejskiej kuchni – takie potrawy trudno znaleźć w większych miastach.

Dzień 7: Dziś odwiedzimy rejon Mekongu (położony 150 km od Saigonu). Czeka nas tam rejs, odwiedzimy różne wioski, gospodarstwa. Małymi łódkami popłyniemy wąskimi kanałami. Odwiedzimy także farmy pszczół, farmy, gdzie produkuje się cukier i oglądać będziemy cudowne widoki. Spotkamy miejscowych ludzi.

Po przybyciu do Cai Be, popłyniemy łodzią na Pływający Rynek. Lunch zjemy w Ancient Garden House, następnie udamy się do Vinh Long, mijając po drodze mały i urokliwy kanał, ze spokojnymi wioskami położonymi na jego brzegach. Zatrzymamy się na wysepce An Binh by odwiedzić słynne ogrody owocowe. Zobaczymy, jak miejscowa ludność wyrabia ceramikę, papier ryżowy i… popkorn. Zatrzymamy się także na rynku Vinh Long w drodze do Can Tho.
2-godzinna podróż powrotna do Saigonu.

Kolacja: znów będziemy mieli okazję spróbować świeżo-przyrządzonych przez wietnamskich szefów kuchni dań z mięs i ryb. To będzie naprawdę wspaniały wieczór!

Dzień 8: Po śniadaniu czeka nas przejazd do Phnom Penh, stolicy Kambodży (ok. 6,5 godz.). Po przybyciu do Phnom Penh zameldujemy się w hotelu. Wieczorem czas wolny
(na odpoczynek / zakupy).
Kolacja – w jednej z uroczych restauracji w Phnom Penh.

Dzień 9: Dzisiejszy dzień poświęcimy w całości na zwiedzanie Phnom Penh. Odwiedzimy, między innymi: Pałac Królewski, Muzeum Narodowe oraz wstrząsające Pola Śmierci.

Phnom Penh jest stolicą Kambodży od 1866 roku. W XV i XVI wieku miasto to pełniło rolę stolicy Imperium Khmerów – jednego z największych mocarstw Azji, zajmującego obszary dzisiejszej Kambodży, Tajlandii, Laosu oraz Wietnamu. Phnom Penh leży u ujścia rzeki Tonlé Sap do Mekongu.
Pałac Królewski – ten wspaniały gmach wzniesiony został w 1870 roku, za sprawą króla Norodoma I. W skład zespołu pałacowego wchodzi Rezydencja Królewska, Sala Tronowa i Srebrna Pogoda.

Muzeum Narodowe w Phnom Penh założone zostało w 1920 r. przez jednego z kambodżańskich władców. W kunsztownym architektonicznie budynku zgromadzono bogatą kolekcje sztuki Khmerów.
Do najcenniejszych zbiorów muzeum należy ponad 5000 eksponatów pochodzących z okresu Angkor. Pomiędzy wieloma cennymi artefaktami znajdziemy tu także różnorodne rękodzieła z okresu klasycznych królestw Furanu i Chenli (IV-IX w.), jak również zabytki z okresu Dżajawarmana II.

Pola Śmierci – miejsca kaźni w Kambodży, gdzie masowo zabijano i grzebano ofiary reżimu podczas komunistycznych rządów Czerwonych Khmerów. Ludobójcze praktyki w Demokratycznej Kampuczy (tak wtedy nazywała się Kambodża) trwały od 1974 do obalenia Czerwonych Khmerów w 1979, w wyniku interwencji przeprowadzonej przez komunistyczny Wietnam. Liczbę ofiar ocenia się na 1,7 do 2,3 mln z ok. 7 mln mieszkańców kraju ogółem (tj. 25-35%).

Kolacja – w jednej z uroczych restauracji w Phnom Penh.

Dzień 10: Po śniadaniu czeka nas przejazd busem do Siem Reap. Po przybyciu do Siem Reap zameldujemy się w hotelu. Wieczorem czas wolny / spacer po Starym Mieście.

Kolacja – w przepięknej scenerii kolonialnego rynku, z uroczymi i bardzo klimatycznymi restauracjami.

Dzień 11: Opcjonalnie: Bardzo wczesnym rankiem (ok. 5:00), opuścimy hotel, by zobaczyć cudowny wschód słońca nad Angkor Wat.
Powrót do hotelu na śniadanie, po śniadaniu zwiedzimy dokładniej tą niezwykłą świątynię.

Świątynia została wybudowana przez króla SuryavarmanaThe na początku XII w. w Yasodharapurze, stolicy Imperium Khmerów, jako oficjalna królewska świątynia oraz mauzoleum. Breaking from the Shaivism tradition of previous kings, Angkor Wat was instead dedicated to Vishnu. As the best-preserved temple at the site, it is the only one to have remained a significant religious centre since its foundation – first Hindu, dedicated to the god Vishnu, then Buddhist. The temple is at the top of the high classical style of Khmer architecture.

Następnie odwiedzimy niezwykłą światynię Preah Khan. Świątynia Preah Khan w Angkor, starej stolicy Kmperim Khmerskiego, jest jednym z najpiękniejszych zabytków tego starego miasta. Podobnie jak całe Angkor, była przez kilkaset lat zarośnięta przez dżunglę i do dziś na niektórych jej budynkach rosną ogromne drzewa, co sprawia surrealistyczne wrażenie.
Kolejna świątynia, którą zwiedzimy, to Neak Pean – buddyjska świątynia wybudowana na sztucznej wyspie, w czasie panowania Króla Jayavarmana VII. Niektórzy historycy uważaja, że Neak Pean przedfstawia Anavataptę – mityczne jezioro w Himalajach, którego wody leczą ponoć wszystkie choroby.

Lunch. Po lunchu zwiedzimy miasto Siem Reap.
Popołudniu odwiedzimy świątynię Bayon. We wspaniałych wnętrzach świątyni Bayon 216 twarzy śledzi każdy krok zwiedzającego… Bayon jest obok Angkor Wat najbardziej znanym i równie fascynującym kompleksem świątynnym Angkoru. Najlepszym czasem na zwiedzanie jego ruin jest poranek lub wieczór, kiedy gra świateł sprawia, iż kamienne twarze i przestrzenie nabierają niesamowitego wyrazu.

Kolacja: zakosztujemy pysznej kuchni Khmerów… : )

Dzień 12: Po śniadaniu wybierzemy się zwiedzać największe i ostatnie z miast Imperium Khmerów, Angkor Thom, zajmujące powierzchnię 12 kilometrów kwadratowych. Zwiedzanie rozpoczniemy od Bramy Południowej, gdzie podziwiać będziemy niezwykłe widoki: fosę i mury miejskie, oraz gigantyczne twarze na miejskiej bramie. Samochodem lub tuk-tuk’iem wybierzemy się do niedawno odnowionej świątyni Baphuon. Odwiedzimy także jedną z ulubionych świątyń Shubho i Ani, położoną w głębi dżungli! Na własne oczy przekonacie się, jak ogromny jest cały kompleks świątynny!

Po lunchu odwiedzimy niewielką świątynię Chaosay Tevoda, wybudowaną przez Suryavarmana II, w tym samym okresie co Angkor Wat, a następnie piramidę Ta Keo oraz, na zakończenie, słynną świątynię Ta Prohm.
Wieczorem Pożegnalna Kolacja, połączona z przepięknym pokazem tańca apsara. Tancerki, ubrane w tradycyjne, obcisłe suknie, z pomocą pełnych wdzięku, wymyślnych gestów, przedstawiają widzom mityczne opowieści i religijne historie. W czasie oglądania spektaklu czeka nas także uczta dla podniebienia – do wyboru będziemy mieli całe mnóstwo rozmaitych przepysznych kambodżańskich potraw oraz owoców i sałatek!

Dzień 13: Po śniadaniu czeka nas przejazd do Bangkoku (ok. 7-godzinna podróż, z postojami i pięknymi widokami po drodze). Po przybyciu do Bangkoku zameldujemy się w hotelu. Popołudniu i wieczorem – czas wolny.

Opcjonalnie, dla tych, którzy nie byli wcześniej w Bangkoku, możliwość zwiedzania miasta, w tym przepięknych świątyń…
Kolacja – w jednej z uroczych restauracji Bangkoku.

Dzień 14: Wylot z Bangkoku do Polski
Czas wolny na odpoczynek, spacer, zakupy, w zależności od czasu wylotu…

HOTELE

HANOI

Hanoi Emotion Hotel

Being one of the top three star hotels in Hanoi, HANOI EMOTION HOTEL’s sole purpose is to enhance your trip to Vietnam. On-site restaurants will serve some famous local delights, while their bar offers cool refreshing beverages. Putting aside its luxury, Hanoi Emotion Hotel is situated within close proximity to Temple of Literature, Fine arts museum, One Pilar Pagoda, offering a great cultural experience to all travelers.

HOI AN

Essence Hoi An Hotel & Spa

Located on Hung Vuong Street, on the edge of Hoi An’s old town and not far from the Japanese Covered Bridge, this brand new 4+ star resort-hotel with 5 star service nestles on the edge of quiet lush green paddy fields away from the crowds of the old town. Set in a tropical garden, the style embodies authentic Hoi An charm mixed with modern influences. Our guest rooms have either balconies or large windows bringing you close to nature in a luxurious and comfortable setting. A couple can enjoy their stay in a Deluxe room or Suite while a FAMILY ROOM with balcony or a Luxurious Pool View Suite with connecting rooms are large enough for a family of 4/5. . We provide private transfers from Danang airport or rail station, daily buffet breakfast, morning Tai Chi, afternoon tea and sunset cocktails as well as many other complimentary services and amenities.

SAIGON

Ruby River Hotel

The “Nor-Khill” translates to the “house of jewels”. Jewels here refer to the wealth of the natural beauty on display – the mountains, the valleys, the flowers and the fruits. The Kanchen garden in the hotel used to be a favourite spot of the Chogyal (King of Sikkim), who would set up his easel and paint for hours. Built by the King of Sikkim in 1932 around a beautiful garden, the Nor-Khill served as his royal GUESTHOUSE for receiving Heads of states and dignitaries.

SIEM REAP

Angkor Miracle Resort & Spa

Angkor Miracle Resort & Spa is the 5-star HOTEL IN Siem Reap and features elegantly appointed 247 rooms and suites. Bound by the belief that every memorable journey is a symphony of intelligent designed, breathtaking discoveries, impeccable service and all, sincere connection between people, Angkor Miracle Resort & Spa, Cambodia’s newest name in luxury resorts, embodies each little experience that define just that they open their arms in warm embrace to people that matter most to them… you. Situated in Siem Reap center, within 5 minutes to Phsar Chas market and pub street. Nearby attractions also include Angkor Wat, Phnom Bakheng and Bayon Temple.

DODATKI
CENY

Price: from £2,048 / €2,867 / $3,072 per person

Dates

Contact Us for a Tailor Made Tour Holiday at any time of the Year

* Please note that we have different price packages depending on the type and location of hotels, period of the year, different inclusions and also the quality of the whole tour. Contact us for the best quotation.

Price Includes:

• 13 NOCY / 14 DNI Accommodation (3 4 STAR Hotels)
• Breakfasts
• Amazing & Unique 3 course Dinners
• All transport in Private AC Mini-van/Bus
• 4 Internal flights
• 2 DNI & 1 NOCY 4 STAR cruise package in Halong Bay
• 2 Different Cultural Shows
• 1 hour Massage
• Half Day Cooking class
• Different Boat Rides
• Professional English speaking guides on all of the above tours
• All entrance fees, local taxes as mentioned in the itinerary

Price does not Include:

• Flight
• Tips
• Lunch (but Breakfasts & Dinners are very big)
• Personal shopping
• Anything else which is not mentioned in the itinerary

Newsletter

Sign up to our newsletter to keep up to date with all the latest news.