21 zdjęć, dzięki którym zakochasz się w Kerali – Część 1

Zobacz Keralę moimi oczami.

Prawdziwą Keralę.

Czy wiedzieliście, że Kerala jest znana jako “Wenecja Wschodu”? To dzięki sieci połączonych ze sobą jezior, lagun, kanałów i pół ryżowych, które czynią Keralę miejscem niezrównanie pięknym.

Gdy odwiedzicie najbardziej znane miejsca w Indiach (szczególnie Złoty Trójkąt), Kerala jest obowiązkowym miejscem do odwiedzenia dla tych, którzy wybierają się do Indii po raz drugi. Kerala jest znana również z bogatej kultury, tańców i świątyń. Również chrześcijaństwo dotarło do Kerali prawie dwa tysiące lat temu, a piękne kolonialne kościoły współistnieją istnieją wraz ze starożytnymi świątyniami hinduistycznymi.

Ja osobiście uwielbiam Keralę ze względu na nieograniczone możliwości, jakie oferuje tym, którzy chcą podróżować z dala od utartych szlaków turystycznych, i doświadczenie prawdziwego podróżowania. Zakochasz się w Kerali – urzekną Cię: autentyczne lokalne potrawy, bujna zieleń, sieć wąskich kanałów, bujne plantacje zielonej herbaty w górach, plantacje przypraw, masaże ajurwedyjskie, piękne plaże, uśmiechnięte osoby… Zaufaj mi – lista jest długa.

Pozwól, że w tym poście pokażę Ci piękno Kerali, które utrwaliłem na moich własnych zdjęciach.

Oto charakterystyczne dla Kerali chińskie sieci rybackie.

Moja rada: Wybierzcie się tam o zachodzie słońca i popłyńcie na wycieczkę łodzią. Widoki są po prostu nie do opisania! Będziecie mieli zdjęcia z magazynów podróżniczych. Obiecuję.

Przepiękna kolonialna bazylika i grupka Prawdziwych Pasjonatów Podróży z UK.

To, na co patrzycie, to jedynie wejście, a całe wnętrze pełne jest antycznych zbiorów. To niezwykła restauracja i jedno z moich ulubionych miejsc, w którym z przyjemnością siadam i rozkoszuję się prawdziwą indyjską kuchnią, spoglądając na nabrzeże Kochi.

Inny przykład kolonialnego kościoła, ale bardzo szczególny, ponieważ w tym kościele znajduje się grób Vasco Da Gamy. Czy wiedzieliście, że Vasco Da Gama zszedł na brzeg właśnie w Kerali, gdy szukał nowej drogi morskiej do Indii?

W tym miejscu zawsze zachęcam moich “Prawdziwych Podróżników”, by razem z rybakiem spróbowali, jak łowi się ryby, korzystając z 400-letnich chińskich technik połowu.

To zdjęcie zrobiłem w czasie hinduskiej ceremonii religijnej, w której słonie odgrywają bardzo ważną rolę.

Jeden z lokalnych, wiejskich kościołów.

Soczyście zielone rozlewiska… I las, częściowo zanurzony w wodzie…

W Kerali rosną lasy namorzynowe…

Jeśli wybierzecie się na przejażdżkę na słoniach, w nagrodę nakarmcie je owocami i warzywami.

Koniecznie wybierzcie się na przejażdżkę taką łódeczką, by prawdziwie doświadczyć tego tropikalnego raju.

This is a Jain Temple and very beautiful indeed. But you need to have a positive attitute to have tons fun and live in that moment.

Zamiast ulic maja kanały.

Zrelaksujcie się i przyglądajcie życiu mieszkańcow.

Piękna wioska rybacka, położona w pobliżu Kovalam.