12 zdjęć i filmów, dzięki którym zakochasz się w Kerali

Jak mogliście zobaczyć w moim poprzednim poście, Kerala jest tropikalmym rajem, w którym znajdziecie soczyście zielone pola ryżowe, gęste lasy, zjawiskowe rozlewiska, które łączą ze sobą jeziora, kanały, rzeki – to miejsce, gdzie możecie odpocząć, zrelaksować się i napawać się spokojnymyciem na łonie natury. Kerala jest także usiana licznymi starożytnymi hidnuistycznymi światyniami, jest tu mnóstwo kościołów z czasów kolonialnych, są plantacje przypraw, mistyczne góry, a nawet plantacje herbaty.

Kerala niesamowicie kontrastuje z charakterystycznymi Północnymi Indiami, które są niezykle tłumne i gwarne, zwariowane, a czasem nawet dziwne i pełne hałasu. Nie zrozumcie mnie źle – ja sam uwielbiam Północne Indie, ale niektórzy mogą się tam poczuć nieco przytłoczeni.

Ten indyjski stan, położony w południowej części Indii, oferuje dosłownie wszystko – piękno natury, bogactwo kultury, relaks, niezwykłe doświadczemia kulinarne… Słowem, wszystko. To trpikalny raj, który koniecznie powinien sie znaleźć na Waszej liście miejsc, które musicie odwiedzić.

Jest tylko kilka miejsc w Kerali, gdzie możecie wziąć udział w kąpaniu słoni. To naprawdę niezwykłe doświadczenie. Na zdjęciu możecie zobaczyć, jak świetnie się bawiłem, kąpiąc tego wielkoluda – a na koniec on wykąpał mnie… : )

W tej części świata gotowanie to sztuka. Ze względu na bliskość jezior, rzek i morza jest tu ogromne bogactwo ryb, a keralskie rybie curry to coś, za co warto oddać wszystko.

To oczywiste, że świątynia w Trivandrum jest niezwykle majestatyczna i starożytna. Skarby w niej zgromadzonesą warte ponad 7 ilionów dolarów!

Niestety, nie-hinuiści nie są wpuszczani do środka, ale wciąż warto podziwiać ją – choćby tylko z zewnątrz.

To jest wodospad Athurapally znany także jako Indyjska Niagara. W sezonie deszczowym przemienia się w gigantyczny wodospad, ale nawet w porze suchej naprawdę warto go odwiedzić.

Kerala jest indyjską stolicą przypraw, a odwiedziny na targu z przyprawami to absolutna konieczność! W czasie podróżowania pomiędzy miastami, w niektórych regionach Kerali, zobaczycie ludzi, którzy suszą różne przyprawy (szczególnie czarny pieprz) na drogach. Jeśli lubicie gotować, zakup przypraw w Kerali to doskonały wybór!

Linia brzegowa Kerali jest dość długa, dlatego wiele tu złotych plaż. Ale spotkać tu można także plaże o białym piasku – prawdziwe, dobrze ukryte, klejnoty!

Te dwa filmy (promujące Keralę)  pokazują prawdziwe kolory tropikalnego raju i przekonują, że Kerala naprawdę powinna być na Waszej liście marzeń do spełnienia. Jeśli pragniecie prawdziwych podróżniczych doświadczeń, nieco z dala od przetartych szlaków, koniecznie musicie odwiedzić Keralę.

Obejrzyjcie te dwa filmy i wyobraźcie sobie, że to Wy tam jesteście 🙂

Czy ludzka głupota ma granice? Ci goście o mało nie zostali startowani przez słonia… obejrzyjcie.

Niedługo podzielę się z Wami moimi własnymi filmami z Kerali, a Wy pozostańcie #AmazingAuthenticTraveller