Indie to miejsce idealne na odbycie wycieczki życia.

 

Wielowymiarowość Indii od lat zachwyca turystów. DLI Travel zaprasza Cię na podróż znanymi i nieznanymi szlakami, na kulturową podróż do innego świata. Podczas tej wyprawy sami doświadczycie niezwykłej różnorodności Indii, zobaczycie miejsca pełne zabytków i niezwykłych cudów architektury, ale również złapiecie oddech na łonie natury.

W tej podróży zdecydowaliśmy się połączyć trzy bardzo różne scenerie: mogolskie Indie, z bogatymi i monumentalnymi fortami (Rajasthan); odległe o tysiące kilometrów wiktoriańskie pałace z czasów kolonii brytyjskiej (Kalkuta); jak i zoologiczną perłę Indii, czyli Narodowy Park Kaziranga, słynący z ogromnego skupiska jednorogiego nosorożca indyjskiego, zagrożonego wyginięciem.

Indie to również, a może przede wszystkim, kulinarny raj. Skosztujecie wykwintnych potraw, serwowanych w królewskim stylu, jak i dań w przyulicznej restauracyjce, które są dziełem kulinarnego sztukmistrza. Zachwycicie się scenerią posiłków, które zostały starannie wyselekcjonowana i po paru ucztach sami stwierdzicie, że przyjazd do Indii był tego wart.

Zapoznaj się poniżej ze szczegółowym programem i weź pod uwagę naszą propozycję podczas planowania kolejnego wakacyjnego wyjazdu.

Nie mamy wątpliwości, że ta wyprawa Cię zainteresuje, a po powrocie do domu będziesz odliczał dni do kolejnej wizyty w kraju maharadży.

13 NOCY

12 DNI

SKRÓTOWY PROGRAM

 • Dzień 1: Program zależny od czasu przylotu do Delhi. Transfer do hotelu i zameldowanie.
 • Dzień 2: Zwiedzanie Delhi.
 • Dzień 3: Przejazd do Agry. Zwiedzanie Czerwonego Fortu.
 • Dzień 4: O poranku odwiedziny najsłynniejszego mauzoleum świata – Taj Mahal. Przejazd do Jaipur.
 • Dzień 5: Zwiedzanie Jaipur, nazywanego Różowym Miastem.
 • Dzień 6: Przejazd do Alsisar. Zakwaterowanie w hotelu-pałacu i zwiedzanie samego pałacu.
 • Dzień 7: Relaks a następnie wizyta wioski i lokalnej społeczności w okolicy Alsisar.
 • Dzień 8: Powrót do Delhi i przelot do Kalkuty.
 • Dzień 9: Zwiedzanie Kalkuty, w tym budowli z czasów kolonii brytyjskiej i domu Matki Teresy.
 • Dzień 10: Przelot do Guwahati i przejazd do Parku Narodowego Kaziranga.
 • Dzień 11: O Poranku safari na grzbiecie słonia po Narodowym Parku Kaziranga. Po południu safari jeepami do innej części parku.
 • Dzień 12: Przelot do Kalkuty i możliwość zakupów na Nowym Bazarze.
 • Dzień 13: Program zależny od czasu wylotu do Polski. Transfer na lotnisko i powrót do kraju.

Highlights Of The Tour

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM

DZIEŃ 1

Przylot do Delhi. Program w tym dniu częściowo będzie uzależniony od godziny przylotu do Delhi. Transfer z lotniska do hotelu, a tam powitanie w tradycyjny sposób – girlandami z kwiatów oraz powitalnym drinkiem. Zakwaterowanie i odpoczynek. Jeśli czas pozwoli – zwiedzanie Delhi.

Kolacja

Nocleg w Delhi

DZIEŃ 2

Śniadanie

W tym dniu wybierzemy się samochodem na wycieczkę po Starym Delhi. Odwiedzimy, między innymi, Stary Fort z urokliwymi krużgankami i wspaniałymi ogrodami, które niegdyś służyły komfortowi jego mieszkańców. Później zobaczymy największy meczet w Indiach – Dżama Masdżid oraz wystawną świątynię wyznawców sikhizmu. Następnie  budynek Parlamentu i Bramę Indii oraz tłoczne bazary. Odwiedzimy miejsce poświęcone pamięci Mahatma Gandhi, w którym będziemy mogli odpocząć i dowiedzieć się wiele o jego życiu i działalności. Przejażdżka rikshą po wąskich uliczkach starego Delhi, przysporzy nam niezapomnianych wrażeń i będzie pierwszym naszym doświadczeniem autentycznych Indii. W czasie zwiedzania przerwa na Lunch.

Kolacja

Nocleg w Delhi

DZIEŃ 3

Śniadanie

Po śniadaniu, wczesnym rankiem, przejazd do Agry (ok. 3,5 godz.) – XVII-wiecznej stolicy mogolskiego cesarstwa w Indiach. W czasie podróży przerwa na Lunch.

Po przyjeździe do Agry zakwaterowanie w hotelu i odpoczynek. Po południu zwiedzimy Czerwony Fort, którego masywne, podwójne mury otoczone fosą wznoszą się na ponad 20 metrów. Fortyfikacja ta ciągnie się na długości 2,5 km robiąc ogromne wrażenie. Droga do Czerwonego Fortu prowadzi przez monumentalną bramę, a wewnątrz znajduje się wiele niezwykłych obiektów. Jednym z nich jest Meczet Perłowy, wykonany z marmuru, którego ściany pokrywają kwiatowe mozaiki, same w sobie stanowiące prawdziwe dzieło sztuki! W pierwszej połowie XVII w. wewnątrz fortu wzniesiono wiele nowych budowli ze śnieżnobiałego marmuru. Wówczas twierdza zmieniła swój charakter i stała się luksusową siedzibą władcy, a dziś sprawia wrażenie miasta w mieście.

Kolacja

Nocleg w Agrze

DZIEŃ 4

Rano, o wschodzie słońca, odwiedzimy najsłynniejsze mauzoleum świata – Taj Mahal, zbudowane na brzegu Jamuny przez władcę Szahdżahana, dla upamiętnienia zmarłej żony. Budowa mauzoleum trwała 22 lata. Pracowało przy niej około 25 tys. robotników, dla których wzniesiono w pobliżu dzielnicę mieszkalną.

Śniadanie

Następnie przejazd autokarem do Jaipur. Po drodze odwiedzimy Fatehpur Sikri, XVI-wieczne miasto-widmo, zbudowane z czerwonego piaskowca przez cesarza Akbara. Jak mówi legenda, miasto było wyrazem radości z narodzin męskiego potomka. Jednak po śmierci władcy miasto całkowicie opustoszało. Powodem był brak wody. Nie pomogły systemy nawadniające – ciągłe susze zmusiły mieszkańców do opuszczenia miasta.

W czasie podróży przerwa na Lunch. Po przyjeździe do Jaipur zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek.

Kolacja

Nocleg w Jaipur

DZIEŃ 5

Śniadanie

Po śniadaniu wybierzemy się na zwiedzanie Jaipur, nazywanego Różowym Miastem – stolicy stanu Radżastan.

Odwiedzimy, między innymi: Fort Amber, do którego zawiozą nas na swoich grzbietach pięknie udekorowane słonie. Zwiedzimy tam Marmurowy Pałac, Świątynię Zwycięstwa i Salę Luster. Następnym ciekawym miejscem jest Pałac Miejski z jego nietuzinkowym wyposażeniem. Dowiemy się po co jednemu z władców potrzebne były srebrne kadzie, zdolne pomieścić do 900 litrów wody. Następnie przejedziemy do niezwykłego Pałacu Wiatrów, Hawa Mahal, który w istocie jest gigantyczną, pięciokondygnacyjną fasadą, poprzecinaną setkami okienek. Dzięki tej konstrukcji podmuchy wiatru dostające się do środka przynosiły ulgę nawet w najcięższe upały, a zamieszkujące pałac kobiety mogły beztrosko obserwować życie uliczne.

Lunch w trakcie dnia.

Kolacja połączona z pokazem tradycyjnych tańców.

Nocleg w Jaipur

DZIEŃ 6

Śniadanie

Po śniadaniu przejazd do Alsisar (ok. 6-godz.). Zakwaterowanie w hotelu-pałacu i zwiedzanie samego pałacu.

Alsisar jest otoczone suchymi terenami półpustynnymi, ale jest  słynny przede wszystkim ze względu na ów pałac. Była to rezydencja arystokracji radżpuckiej i kupców marwarskich (tzw. haweli). Zobaczymy tam cenotafy, czyli symboliczne grobowce, wznoszone w starożytnym Egipcie, Grecji i Rzymie, a w epoce nowożytnej także w Indiach oraz freski, które pokrywają ściany Haweli. Lunch w trakcie dnia.

Kolacja

Nocleg w Alsisar

DZIEŃ 7

Śniadanie

Po śniadaniu relaks przy/ w basenie.

Wczesnym popołudniem pojedziemy zobaczyć ciekawe wioski w okolicy Alsisar. Poznamy codzienne życie lokalnej społeczności oraz piękne opuszczone dworki z freskami i ciekawą architekturą.  Lunch w trakcie dnia.

Kolacja

Nocleg w Alsisar

DZIEŃ 8

Śniadanie

Po śniadaniu przejazd do Delhi (ok. 6 godz.). Podróż lokalnymi drogami z pewnością będzie odkrywczym doświadczeniem. Przerwa na  Lunch w trakcie podróży. Przelot do Kalkuty w godzinach wieczornych. Transfer do hotelu i zakwaterowanie.

Kolacja

Nocleg w Kalkucie

DZIEŃ 9

Śniadanie

Zwiedzanie miasta. Wielomilionowa Kalkuta, położona w bagnistej delcie Gangesu i Brahmaputry, to żywy zapis ostatnich trzech stuleci dziejów Indii. Jest miastem o największej liczbie architektonicznych zabytków z czasów kolonialnych. Jedną z najpiękniejszych i zapadających w pamięć budowli z czasów brytyjskiego panowania w Indiach jest pomnik ku czci królowej brytyjskiej Wiktorii, natomiast most Howrah jest jednym z największych osiągnięć brytyjskiej architektury i inżynierii w Indiach.

Dzisiejsza Kalkuta to przede wszystkim stolica bengalskiej sztuki, której tradycyjne formy można spotkać co krok.

Kalkuta to także św. Matka Teresa. Odwiedzimy dom i grób tej niezwykłej kobiety – założycielki zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości i laureatki Pokojowej nagrody Nobla.

Kolacja

Nocleg w Kalkucie

HOTELE

AGRA

Howard Plaza


AMAZING HOTELS

JAIPUR (Mandava Haveli)

AMAZING HOTELS

ALSISAR (Alsisar Mahal)DODATKI
CENY

Cena: 8770 zł.* / osobę

8370 zł.* / osobę  – dla członków DLI Travel VIP

Daty

Skontaktuj się z nami, a stworzymy Ci wakacje szyte na miarę 😉 .

*Cena zakłada grupę min. 10 osób.

Cena zawiera:

 • Zakwaterowanie (12 nocy / 13 dni) w 4- i 5-gwiazdkowych hotelach oraz jungle bungalow.
 • Transport lądowy
 • Śniadania i obiadokolacje
 • Usługi lokalnych przewodników
 • Wszystkie bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Ubezpieczenie podróżne
 • Realizację program i opiekę Shubho w czasie podróży

Cena nie zawiera:

 • Przelotu z/do Polski (ok. 3500 pln)
 • Przelotów wewnętrznych w Indiach: Delhi – Kalkuta; Kalkuta-Guwahati; Guwahati – Kalkuta (ok.  220 usd)
 • Napiwków (ok. 45 usd)
 • Przekąsek w trakcie dnia, ale śniadania i obiadokolacje są bardzo syte.
 • Wydatków własnych

Newsletter

Bądź na bieżąco – zapisz się do naszego newslettera, żeby otrzymywać najświeższe informacje o naszych podróżach.